LMF. PERFORMATĪVĀS MŪZIKAS KONCERTS. SOUNDINITIATIVE NO PARĪZES

SESTDIENA 19:00

LMF. PERFORMATĪVĀS MŪZIKAS KONCERTS. SOUNDINITIATIVE NO PARĪZES

Viens no vadošajiem avangarda ansambļiem Eiropā soundinitiative “Liepājas Mākslas forumā” piedāvās unikālu klausīšanās pieredzi – interaktīvu muzikālo performanci, kurā skaņdarbu atskaņojumi savīsies ar audivizuālām improviācijām, teātra elementiem, video un elektroniku. Mākslinieki priekš “Lielā dzintara” telpas radījuši īpašu programmu, kurā tiks sapludinātas robežas starp stiliem, estētiku un izpildītāja lomu.

soundinitiative ir deviņu mūziķu ansamblis no Parīzes, kas nodarbojas ar telpisku un uz vietas orientētu koncertu veidošanu. Ansambļa pieeja sakņojas muzikālā radīšanā, kas ir piesātināta ar teātri, deju, vizuālo un performances mākslu, kurā robežas starp izpildītājiem un radītājiem ir saplūdušas. Mūziķi attīsta unikālu māksliniecisko formu, kas ir iecerēta kā aicinājums skatītājiem atklāt savas muzikālās uztveres slēptās puses, izmantojot daudzveidīgu skaņas pieredzi. Šajā pieredzē ikviens var ielūkoties mūzikas radīšanas pašā sirdī, ko papildina mākslinieku aizrautīgais prieks dalīties ar to!

Performatīvās mūzikas koncertā skanēs muzikālas improvizācijas, ansambļa mākslinieku oriģināldarbi un mūsdienu skaņu mākslas radītāju – Annas Korsunas (Анна Корсун), Džuljēna Malausena (Julien Malaussena), Džeimsa Saundersa (James Saunders) un citu laikmetīgo komponistu darbi. Programmā iekļauta arī īpaša Franko Venturīni (Franco Venturini) radīta mizanscēna ar četriem izpildītājiem un pianistu, kurā notiek mijiedarbība ar klavieru iekšējām daļām un tā akustikas potenciālu, radot žestu un skaņu ainavas.

Programmā skanēs arī slavenajā mūzikas un skaņas izpētes institūtā IRCAM radītais Mišelas Agnesas Magalhaesas (Michelle Agnès Magalhaes) darbs “Constella(c)tions”. Tas prezentēs interaktīvo mūzikas skaņdarbu principus – mūzikas priekšnesumu centrā izvirzītus fiziskus žestus un kolektīvu mijiedarbību. Kompozīcija ir balstīta uz tīmekļa audio rīkiem un mobilajām tehnoloģijām, izmantojot viedtālruņu kustību sensorus, lai kontrolētu skaņu atbilstoši ķermeņa kustībām.

Performances noslēgumā klausītāji tiks aicināti ļauties dejai kopā ar māksliniekiem, kuru pavadīs diskžokeja Benžamēna Suastjē (Benjamin Soistier) un video mākslinieka Yukao Nagemi oriģināldarbs. Elektronikas un laikmetīgās mūzikas miksējumā izpildītāji no instrumentāliem žestiem pakāpeniski pāries uz deju, kurā skatītāji būs aicināti sekot viņu piemēram.

Franču ansamblis soundinitiative tika dibināts Parīzē 2011. gadā un tajā muzicē deviņi mūziķi no Ķīnas, Francijas, Anglijas, Itālijas, Polijas, kuri katrs ir veidojuši savu karjeru kā solisti un kamermūziķi gan Francijā, gan ārzemēs. Ansamblis ieguvis atpazīstamību ar savu revolucionāro pieeju mūzikai un performancei, nojaucot robežu starp komponistu un izpildītāju. Katram skaņdarbam soundinitiative rada savu māksliniecisko formu, kas aicina skatītājus atklāt jaunas slēptas skaņu mākslas pieredzes. soundinitiative ir uzstājušies visā Eiropā, Ziemeļamerikā, Austrālijā un Āzijā. Viņi ir arī asociētie mākslas rezidenti Enghien-les-Bains Mākslas centrā (2019–2023), netālu no Parīzes.

Video:

Piedalās:

Ansamblis soundinitiative
Franko Venturīni (Franco Venturini), pianists
Benžamēns Suastjē (Benjamin Soistier), diskžokejs
Yukao Nagemi, video projekcijas

Biļetes: 15.00 eiro.
Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.

Norises vieta: Lielā zāle
Koncerts vienā daļā, norises ilgums: aptuveni 1 stunda un 30 minūtes
Organizē: Lielais dzintars
Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Francijas institūts Latvijā

Apmeklē vairākus “Liepājas Mākslas foruma” pasākumus par izdevīgākām cenām. Piedāvājums darbojas, iegādājoties biļetes uz dažādiem koncertiem:

  • 1 koncerts = standarta cena
  • 2 koncerti = 1 biļete par 10 eiro*
  • 3 un vairāk koncerti = 1 biļete par 7 eiro*

*Atlaides nesummējas. Piedāvājums pieejams, iegādājoties biļetes “Biļešu paradīzes” klātienes kasēs visā Latvijā.

Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

NB. Apmeklējot koncertu, apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:

  • 10-29 personas – 20%
  • 30 un vairāk personas -25%