KINO. RIGA IFF: “PAR BEZGALĪGO”

Liepājnieku iemīļotajā Kultūras namā “Wiktorija” sadarbībā ar daudzpusīgo “Rīgas Starptautisko kino festivālu” esam izveidojuši “Liepājas Mākslas foruma” kino dienu! Trīs spēcīgi mākslas autorkino par mūžības un vispārcilvēciskām tēmām, kas vientulības un vienaldzības laikmetā jūs noteikti neatstās vienaldzīgus.

KINO programma sadarbībā ar RIGA IFF:
25. septembris pl. 15.00 “Par bezgalīgo”
25. septembris pl. 17.00 “Nekur īpaši”
25. septembris pl. 21.00 “Corpus Christi”


Pirmajā seansā vērosim režisora Roja Andersona (Roy Andersson) 2019. gada filmu “Par bezgalīgo” (“About Endless”, “Om det oändliga”), kas nominēta 76. Venēcijas kino festivāla balvai — Zelta lauva — un konkursā ieguva Sudraba lauvas apbalvojumu par labāko režijas darbu. Zviedru režisors, kura unikālais kinorokraksts nu jau uzskatāms par patstāvīgu žanru, nav pesimists, tomēr raugās acīs bezgalīgā stāsta patiesībai – dzīve ir traģēdija bez uzvarētājiem. Ar pienācīgu cieņu un uzmanību cilvēks attiecas pret to, kas viņam ir, vien tad, ja skaidri apzinās visa pastāvošā trauslumu un ievainojamību.
Pārdomas par cilvēka dzīvi visā tās skaistumā un nežēlībā, smieklīgumā un banalitātē. Stāstnieces liegā balss mūs gluži kā Šeherazade Tūkstoš un vienas nakts pasakās vada sapnim līdzīgos klejojumos. Šķietami bezjēdzīgiem brīžiem ir tāda pati nozīme kā vēsturiskiem notikumiem – kāds pāris lido pār kara plosīto Ķelni; tēvs apstājas, lai lietus laikā sasietu meitai kurpju auklas; sakauta armija dodas uz karagūstekņu nometni…


Režisors:
 Rojs Andersons (Roy Andersson)
Biļetes: 5 eiro
Seanss zviedru valodā ar titriem latviešu valodā.
Seansa ilgums: 1 stunda 16 minūtes
Vecuma ierobežojums: 12+
Norises vieta: KN “Wiktorija”
Organizē: Lielais dzintars sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu
Atbalsta: Liepājas pašvaldība


INFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEM: Apmeklējot pasākumu, pie ieejas lūgsim uzrādīt covid-19 sertifikātu, kas apstiprina personas vakcināciju pret covid-19 vai minētās infekcijas pārslimošanu. Tāpat lūgsim uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu un pasākuma ieejas biļeti. Pasākuma laikā sejas aizsargmaskas nav jālieto.