Kaka un pavasaris. Izrāde bērniem un vecākiem

27.09. SVĒTDIENA 11.00 un 13.00 LMF. Kaka un pavasaris. Izrāde bērniem un vecākiem 

Režisora Jāņa Znotiņa un aktrises Ances Muižnieces izrāde bērniem un vecākiem veidota pēc populārā igauņu rakstnieka Andrusa Kivirehka grāmatas “Kaka un pavasaris” motīviem. Guntara Godiņa tulkotā grāmata, kas 2012. gadā iznāca bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs”, ir piedzīvojusi jau divas lasītāju izpirktas tirāžas un iemīļota līdz ar citiem šī autora latviski tulkotajiem darbiem – “Lote no izgudrotāju ciema” un “Sirlī, Sīms un noslēpumi”. 

Izrāde ir ne vien skatītāju iecienīta, bet ievērota arī no teātra profesionāļu puses – tā ieguvusi “Spēlmaņu nakts” balvu 2015./2016. gada sezonā kā gada izrāde bērniem vai pusaudžiem.
Jānis Znotiņš: “Bērnu izrādes veidoju, lai muļķojoties sniegtu bērniem jēgpilnu stundu, kurā viņi iemācās ko jaunu. Manuprāt, Andruss Kivirehks to lieliski paveic savos stāstos – viņš ar provocējošu muļķību sasniedz dziļu jēgu par pasaules kārtību.” 

Grāmata runā par svarīgām bērna augšanas procesa tēmām – ģērbšanos, mācīšanos lasīt, attiecībām bērnudārzā u.c. Izrādei izvēlētie stāsti atklāj šajās norisēs kopsakarības, kuras bērns vēl, iespējams, nesaskata, piemēram, silta ģērbšanās – slimība. 

Izrāde “Kaka un pavasaris” tapusi ar pārliecību, “lai kaut ko iemācītos, vajag, lai ir interesanti un jautri,” saka Ance Muižniece.

Izrādes vizuālajos materiālos izmantotas Edmunda Jansona ilustrācijas grāmatai “Kaka un pavasaris”.

Mākslinieki: 

Režisors: Jānis Znotiņš
Scenogrāfs: Rūdolfs Bekičs
Aktieri: Ance Muižniece, Jānis Znotiņš

Norises ilgums: Aptuveni 1 stunda, vienā daļā
Biļetes: 8,00 eiro
Pērkot 5 un vairāk biļetes – atlaide 25%.
Bērniem līdz 2 gadu vecumam ieeja bez maksas. Bērniem, kas vecāki par 2 gadiem, jāiegādājas atsevišķa ieejas biļete.
Norises vieta: Lielā dzintara Lielā zāle
Organizē: Lielais dzintars. Izrāde tapusi sadarbībā ar izdevniecību “Liels un mazs”Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds