26.09. SESTDIENA 13.00
Mēs nevaram noliegt, ka mūsdienu realitāte brīžiem līdzinās zinātniskajai fantastikai un sekojot līdzi informācijai medijos, bieži vien ir grūti noticēt, ka tas, ko mēs redzam un dzirdam, patiešām notiek. Zinātniskā fantastika savukārt apzināti rada fikcionālus tēlus un tādējādi ir spējusi paredzēt gan nākotnes utopijas, gan distopijas. Tās mērķis ir gan kritiski komentēt pašreizējo situāciju, gan iztēloties alternatīvas nākotnes.
Starp virkni zinātniskās fantastikas stāstiem līdzīgu, taču patiesu ziņu mediju telpā parādās arī daudz cita veida informācijas. Cik patiesas ir ziņas, avoti un fakti, kas ikdienā piepilda mūsu informācijas telpu? Cik bieži mēs mediju telpā pamanām neslēptas vai prasmīgas manipulācijas un spējam atklāt to cēloni? Viltus ziņas atšķirībā no zinātniskās fantastikas pastāv uz savu patiesumu, tādējādi veidojot gan dažādas pagātnes interpretācijas, gan nākotnes projekcijas, un neatklātas tās neizbēgami ietekmē mūsu pasaules uztveri, lēmumu pieņemšanu un situāciju izvērtējumu.
Kādi iztēloties nākotni, kurā kritisks izvērtējums pārvar viltus ziņu eksistenci? Kāda loma šajā procesā varētu būt laikmetīgājai mākslai?
Diskusija turpinās mākslas telpā Civita Nova skatāmās izstādes “Nenorunātās tikšanās. 3. pietura” tematiku.
Projekta “Komunalka Community” satelītprogrammu izstādē “Nenorunātās tikšanās. 3. pietura” realizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā. Projektu atbalsta Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrija.
Diskusiju moderē: Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore, mākslas kuratore, vēsturniece un kritiķe Solvita Krese. Diskusijā piedalās mākslas vēsturniece un kuratore Andra Silapētere, kā arī literatūrkritiķe un mediju teorētiķe Ilva Skulte.
Organizē: Lielais dzintars sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru un Gētes institūtu Rīgā.
Atbalsta: Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrija, Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fondsNorises vieta: “Lielā dzintara” 2. stāva galerija