Dejas izrāde “Labrys”

Ir valodas pētnieki, kas saka – metafora nav tikai literārās valodas izrotājums, gluži pretēji, tā dzīslo caur mūsu ikdienā domātajām domām un sakņojas cilvēka ķermeniskajā pieredzē.

Šķiet, ka arī IevaKrish veidotās dejas izrādes ir ķermeniskas metaforas, kas izteiktas caur žestu un kustības ritmu, un scenogrāfiski askētiskām, skaidrām formas līnijām. Šīs skatuviskās metaforas, šie dejas tēli, soļu raksts un ritums ir vaicājoši, tie izvaicā cilvēka sarežģīto būtni. Tie visticamāk nesniedz mums nevienu atbildi, bet no kustības sākumpunkta līdz beigu punktam tomēr pagūst pavēstīt kaut ko būtisku.

Tāpat kā iepriekšējie IevaKrish darbi, arī “Labrys” turpina meklējumus, kā rosināt mākslas darbu piedzīvot no tā iekšienes. Šoreiz izpildītāji kustas apkārt sēdošiem skatītājiem, kuriem, savukārt, ir iespēja griezties ap savu asi; visi piedalās gan horeogrāfijas vērošanā, gan tās radīšanā. Komponists Jēkabs Nīmanis, kas kopā ar programmētāju Pāvilu Jurjānu veidojis skaistu skaņas sienu šim labirintam-dejas skatuvei, te sasniedzis jaunus abstrakcijas apvāršņus.

Norises ilgums: aptuveni 1 stunda, vienā daļā.
Biļetes: pasākums ir bez maksas, iepriekš rezervējot sev vietu.
Norises vieta: skvērs pie Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars”.
Organizē: “Lielais dzintars”.
Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds.